Blog

Najlepsze polskie zabawki - Pomelon 2022

Najlepsze polskie zabawki - Pomelon 2022

Przejdź do głosowania

Czas wybrać najlepszą polską zabawkę, którą razem z Wami nagrodzimy tytułem Pomelon 2022. Aby to zrobić, poznajcie bliżej nominowane produkty i przeczytajcie, co do powiedzenia mają o nich twórcy:

CzuCzu: “Kolorowe, pełne pomysłów na spędzanie czasu z dziećmi, inspirujące do mnóstwa paluszkowych zabaw, słuchania, mówienia po angielsku – takie są 2 nowe CzuCzu Zestawy do nauki języka angielskiego! Zestawy przygotowano dla młodszych (w wieku 1, 2, 3+) i starszych dzieci (w wieku 4, 5, 6+), z powodzeniem można je ze sobą łączyć i cieszyć nimi przez długi czas. W każdym Zestawie znajdziecie: 6 dłuuugich, tematycznych książeczek harmonijek, 24 dwustronne karty obrazkowe, które ułatwiają zapamiętywanie słownictwa, poradnik z wyjaśnieniem zastosowanej metody i pomysłami na zabawy.”

Kokodyl: “Dziki – przytulanka sensoryczna z funkcją termoforka oraz delikatnym obciążeniem. Dziki jest wyjątkową przytulanką z różnorodnymi wypełnieniami, która pomaga rozwijać zmysły, wyobraźnię oraz motorykę najmłodszych dzieci.Zabawka wykonana jest wyłącznie z certyfikowanych tkanin, antyalergicznych wypełniaczy i dodatków spełniających wszystkie standardy UE. Produkowana jest w Polsce z dbałością o szczegóły i bezpieczeństwo dzieci.”

Projekt Dzioopla: “Dekoracje drewniane mogą pełnić funkcję nie tylko estetyczną, ale także rozwijającą. Mobil „Zwiastun” wspomagaja koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową, jednocześnie stymulując zmysły dziecka. Znajomy obiekt umieszczony w pokoju dziecka, w pobliżu łóżeczka, zapewnia również poczucie komfortu, tak potrzebnego tuż po przebudzeniu. Dekoracja drewniana może towarzyszyć dziecku już w pierwszym miesiącu jego życia, kiedy zaczyna poznawać wzrokiem otaczający je świat. Mobil składa się z 7 elementów drewnianych w kształcie ptaków (kowalik, pliszka, kukułka, jaskółka, podróżniczek, gąsiorek, słowik), przywieszonych do elementu w kształcie trójkąta. “

Jajeczko: “Zestaw kręgli dla dzieci. Wykonany z drewna bukowego, malowany bezpiecznymi farbami i zabezpieczony woskiem pszczelim z dodatkiem oleju z orzechów włoskich. Piękna prosta zabawka, wykonana ręcznie, w Polsce. Cudo!”

Dwie siostry: “D.O.M.E.K. to pierwsza tak przystępna książka o współczesnej architekturze dla dzieci. Pokazuje, że dom nie musi być smutnym prostopadłościanem, lecz może przybierać najróżniejsze, nieraz zaskakujące formy dostosowane do potrzeb mieszkańców i otaczającego środowiska. D.E.S.I.G.N. to historia wzornictwa w pigułce: pasjonujący przegląd 69 najciekawszych domowych przedmiotów z ostatnich 150 lat – od tych klasycznych po te najbardziej zwariowane: łóżko w kształcie ringu bokserskiego, pobazgrany żyrandol czy lustro kościotrup. S.Z.T.U.K.A. - Oto książka o sztuce, w której zamiast tradycyjnych obrazów czy rzeźb znajdziecie wielodniowe spacery, sadzenie lasu, rozmowy ze zwierzętami, krojenie budynków, wybuchy, pływanie tratwą i opowieści o wielu innych niezwykłych działaniach artystycznych. Przedstawiając dzieciom 50 dzieł wybitnych artystów współczesnych, Sebastian Cichocki pokazuje, że sztuka może być niesamowitą przygodą, a artysta – czarodziejem, który przemienia rzeczywistość.”

Kraina patyków: “Kuchnia błotna dla dzieci to mebel, który doskonale uzupełni przydomowy plac zabaw. Pozwoli ona dziecku na lepsze poznawanie natury oraz właściwości materiałów otaczających je na co dzień. Dzięki naszej kuchni błotnej stworzysz miejsce, w którym można bezpiecznie i swobodnie bawić się, eksperymentować i tworzyć wyjątkowe potrawy bez konieczności większego sprzątania. Kuchnia błotna to produkt, który wesprze rozwój motoryczny i sensoryczny Twojego dziecka. To właśnie tutaj może ono bez ograniczeń poznać strukturę składników i materiałów (takich jak woda, piasek, kamienie, szyszki itd.), sprawdzić, co powstanie z ich połączenia oraz ćwiczyć precyzję ruchów.”

Muzyczny domek: „Muzyczne Miasteczko" to książka przeznaczona do nauki gry na fortepianie dla najmłodszych dzieci. W bardzo przejrzysty i uporządkowany sposób wprowadza kolejne nuty w kluczu wiolinowym i basowym. Na każdej kolejnej stronie pojawia sięnowy, łatwy utworek, któremu towarzyszą zadania z teorii muzyki. Dziecko współtworzy szatę graficzną, ilustrując własną książkę."

Nieśpieszne: “Kołysanka utula do snu, pozwala zapomnieć o trudach dnia, sprawia, że czujemy się bezpiecznie. Chcemy, aby ta książka niosła ukojenie. Tylko tyle. Aż tyle. W książce zamieściliśmy najpiękniejsze ludowe kołysanki z Ukrainy i Polski, przetłumaczone na oba języki. Każdej towarzyszy wyjątkowa ilustracja. Całość otwiera autorska bajka, stanowiąca zaproszenie do świata kołysanek. Dodatkowo przygotowaliśmy plik w formacie PDF z zapisem nutowym oraz chwytami na gitarę i ukulele. Publikacja powstała jako wyraz solidarności z Ukrainą, po inwazji Rosji w lutym 2022 roku. ” 

Modulo stamps: “Stemple MODULO to proste, podstawowe kształty i geometryczne figury.  W ich prostocie tkwi cały sekret, z takich prostych figur i kształtów dziecko może tworzyć nieograniczoną ilość form. Od roślin i zwierząt, poprzez budynki architektoniczne, aż do wymyślonych przez siebie ilustracji. Stemple MODULO dają dużo więcej swobody, kształtują wyobraźnię, która w życiu dorosłym przekłada się na kreatywne rozwiązywanie problemów. Stymulują motorykę ręki, co ułatwia naukę pisania, korzystnie wpływają na rozwój myślenia konstrukcyjnego oraz widzenie przestrzenne. Przydają się jako pomoc w nauce liczenia na konkretach, nauce o zbiorach, ale także w zapamiętywaniu nazw figur geometrycznych. Dodatkowym ich atutem jest fakt, że stemple te są wykonane są z wysokiej jakości materiałów, a ich rozmiar i kształt jest dostosowany do ręki nawet małego dziecka.”

Świetliki for kids: "Układanka Wszechświat od Świetlików to nie tylko zabawka. To przemyślany produkt edukacyjny, który rozbudza w dzieciach ciekawość wiedzy astronomicznej i kształtuje ducha poszukiwań. Pomaga odnaleźć własne miejsce we Wszechświecie. Dzięki personalizacji daje do zrozumienia, że każdy człowiek ma swoje miejsce na Ziemi i jest ważną jego częścią . Dodatkowo wzbogaca słownictwo, pokazuje związki przyczynowo- skutkowe, wspomaga małą motorykę i rozbudza chęć odkrywania świata. Wymiary: 13x13 cm"

Kalimba: "Pan Kulfon- tęczowa limitowana kolekcja, z której 40% dochodu jest przekazywane na Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Pan Kulfon jest akrobatą. Do tej pory występował w czarnobiałym stroju ale jak tylko się dowiedział o moim pomyśle tęczowej kolekcji , najgłośniej krzyczał, że chce wziąć udział w tym projekcie. Okazując swoje sojusznictwo, zarówno w życiu prywatnym jak i w czasie występów scenicznych. Jak się pewnie domyślacie można mnie spotkać w cyrku. Zajmuję się tam akrobacjami na linie i żonglerką. Jednak moim popisowym numerem jest woltyżerka na Zebrze. Kiedy wyprawiając najdziksze wygibasy pędzimy przez arenę wszystkim zapiera dech."

Kooglo: “Kto pamięta swoje drewniane klocki z dzieciństwa? KOOGLO zapraszają, by ponownie odkryć potencjał tej zabawki. Są to tradycyjne klocki drewniane w nietypowej odsłonie. Ich ścianki zostały uzupełnione magnesami. Dzięki temu można tworzyć przestrzenne konstrukcje, które nie rozpadną się tak łatwo podczas budowy. KOOGLO łączą tradycję zabawy drewnianymi klockami z nowoczesnym podejściem do produktu. “

Mom’s care: “Modne, pastelowe kolory i urozmaicona faktura to elementy cechujące Sensoryczną piramidę. Została ona zaprojektowane tak, by pobudzać receptory czuciowe dziecka. To kreatywna zabawka, która zachęca maluchy do odkrywania zmysłów, uczy koordynacji ruchowej, wzrokowej i świadomości przestrzennej. Lekkie elementy mogą służyć malcowi do układania, turlania i balansowania. Nieco starsze dzieci, dzięki piramidzie z łatwością poznają pierwsze literki i cyferki."

DOBRETO: Prosta, choć niełatwa gra PYTAKI® jest przyjemną grą integracyjną dla całej rodziny. Jako ambitny i przemyślany projekt niesie ze sobą zaskakujące korzyści. W czasie zabawy członkowie rodziny lepiej się poznają, rozwijają świadomość emocjonalną, ćwiczą prawidłową komunikacją, kształtują empatię, uczą się cierpliwości. PYTAKI® przeznaczone są dla czterolatków, nastolatków, dla rodziców i dziadków. Dla całej rodziny. Pytaki "świetnie się prezentują". Gra jest atrakcyjna nie tylko merytorycznie, jak również graficznie i edytorsko.

Piramida zabaw: “Piramida Zabaw to wyjątkowe kartonowe klocki. Dwujęzyczne nazwy, w połączeniu z pięknymi kolorowymi zdjęciami zwierząt, wspomagają rozwój słownictwa i wzmagają apetyt poznawczy dziecka. Cyfry i ich graficzna ilustracja wspomagają naukę liczenia. Sposób zabawy klockami zmienia się wraz z wiekiem dziecka. Wieża „rośnie" razem z dzieckiem. Dziecko ćwiczy małą motorykę układając klocki w piramidę lub wkładając mniejsze klocki w większe. Rozwija wyobraźnię, koncentrację oraz precyzję w działaniu. Dziecko uczy się rozpoznawać na zdjęciach ponad 40 zwierząt, powiększając początkowo swoje zrozumienie słownictwa, później ucząc się wypowiadać kolejne słowa. Dzięki dwujęzycznym opisom, dziecko uczy się słów po polsku jak i po angielsku, dzięki czemu w zabawie nie zauważa nawet elementu nauki.”

Edulepki: ”EDULEPKI to gry i zabawy dla dzieci w postaci wielorazowych naklejek edukacyjnych. Bestselerowym produtem są naklejki na podłogę "Ulice i znaki drogowe". Zestaw zawiera naklejki: ulice, znaki drogowe, sygnalizację świetlną, parking do nauki liczenia do 10 oraz kolorowe domki. Dziecko w połączeniu z ulubionymi klockami, samochodzikami, figurkami będzie mogło samodzielnie stworzyć własne miasto na podłodze swojego pokoju. Podczas zabawy maluch ćwiczy także stosunki przestrzenne (prawo, lewo, za, obok, pomiędzy…), bezpieczeństwo na drodze np. zachowanie się na pasach, symulacja niebezpiecznych zachowań użytkowników ruchu. Jest to alternatywa dla tradycyjnych zabawek, naklejki nie zajmują dodatkowego miejsca w pokoiku dziecka. Posiadają strukturę antypoślizgową, dzięki czemu są bezpieczne. “

Juupi: “Do plebiscytu wybraliśmy nasz hit - drewnianą drabinkę ze zjeżdżalnią JUUPI. Drabinka sprawdza się jako pojedynczy produkt lub cześć domowego placu zabaw. Wraz z bujakiem oraz zjeżdżalnią dla dzieci drabinka tworzy wielofunkcyjny zestaw dzięki czemu rozbudza kreatywność młodych odkrywców.Drabinka sportowa dla dzieci JUUPI wspomaga rozwój motoryczny dzieci. Rekomendujemy ją do zwiększania sprawności dla dzieci od 12 miesiąca życia. Drabinka sportowa posiada opcję szybkiego składania dzięki czemu zajmuje dość mało miejsca w pomieszczeniu, co jest zdecydowaną jej zaletą. Regularne ćwiczenia na drabince przyczynią się do rozwoju różnych grup mięśni, elastyczności kręgosłupa i stawów.”

Las zabawek: “Lalka w stylu waldorfskim to zabawka najwyższej próby. Ręczne wykonanie, naturalne materiały oraz gwarancja unikatowości, to tylko niektóre z jej ogromnych walorów. 135 godzin – tyle właśnie zajęło krakowskiej rękodzielniczce stworzenie tej wyjątkowej zabawki. Warto jednak zaznaczyć, że okres jej powstawania to tylko pierwszy rozdział w historii życia tej niezwykłej lalki. Wszystkie kolejne zapisze wyobraźnia dziecka, w którego ręce trafi lalka.Proces tworzenia lalek tego typu, to szalenie czasochłonne przedsięwzięcie. Ubranka wykonywane są w większości ręcznie, za pomocą robótek na drutach, czy przy użyciu szydełka. Włosy lalki, to kosmyk po kosmyku pojedynczo wiązane wełniane przędze. Każdy jeden włos, to osobno wiązany supełek, umocowany na wcześniej przygotowanej podstawie.”

Daka: “DAKA to gotowe zestawy, którymi zapracowany rodzic może obdarować swoje dzieci, zapewniając im wciągającą, pobudzającą zmysły zabawę. Nasze dzieci je pokochały a obserwacja ich bawiących się daje nam dużo przyjemności.Dziecko otrzymuje narzędzia, z których za każdym razem może stworzyć nową przygodę, nowy świat, nową historię. Komponenty w każdym zestawie mogą być używane do modelowania różnych kształtów, liczenia, sortowania i budowania. Możliwości są nieskończone! Zestaw Farmer to tak naprawdę narzędzie, pozwalające uskrzydlić Twojemu dziecku wyobraźnię, kreatywność, umiejętności motoryczne i integrację sensoryczną.”

WooBrick: "QUBTRIX to pierwsze na świecie klocki drewniane, które połączysz nie tylko ze sobą, ale również z klockami plastikowymi – m.in. marki LEGO. Dzięki temu konstrukcje są niepowtarzalne, a możliwości kreacji niewyczerpane. QUBTRIX pozwala tworzyć różnorodne tory, wysokie wieże i niepowtarzalne konstrukcje. Najmłodsi konstruktorzy tworzą proste, jednotorowe zjeżdżalnie dla kulek. Starsze dzieci oraz dorośli budują skomplikowane budowle drewniano-plastikowe. Połączenie klasycznych klocków z nowoczesnymi rozwiązaniami inspiruje do tworzenia poza schematami. To wyobraźnia dziecka wyznacza horyzont świata, który stworzy!"

Alexander: “Origami 3D to seria zestawów kreatywnych do samodzielnego tworzenia trójwymiarowych rzeźb z papieru. Zastosowanie opatentowanego kształtu z wyraźnie wytłoczoną linią zgięcia, sprawiło, że w trzech prostych ruchach możemy wykonać podstawowy moduł, który posłuży do stworzenia arcydzieła. Wszystkie moduły składa się identycznie, a następnie łączy ze sobą bez użycia kleju tworząc figurkę. W zestawie znajdziemy bardzo szczegółową instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi nas przez proces tworzenia.”

Edukacja dzieci: ”Jak w ciekawy sposób pokazać dziecku sztukę? Z książką “Znajdź różnice na obrazach wielkich malarzy” jest to wyjątkowo łatwe! Połączyliśmy sztukę z rozrywką. „Znajdź różnice na obrazach wielkich malarzy” to zestaw, dzięki któremu upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu: edukację i rozrywkę. Porównywanie dzieł wielkich malarzy będzie dla Twojego dziecka wielkim wyzwaniem, które przyniesie frajdę i satysfakcję, wywoła w nim podziw dla sztuki, a Tobie przyniesie dumę z malucha. W jednej książeczce znajduje się 35 arcydzieł światowego malarstwa! To spora galeria sztuki w Twoim domu!”

Jasne studio: "MOBI – czyli mobilne liczydło do sprawdzania liczby niewielkich – Dziecko samo tworzy swoje liczmany (np.z ciastoliny) lub znajduje na spacerze (kamyki, żołędzie…) i dlatego one nigdy się nie zdekompletują, a motoryka mała i chwyt pęsetowy są usprawniane. MOBI pozwala doświadczyć konkretnej ilości liczmanów-drobiazgów, skojarzyć ją z cyfrą. Uczy, będąc kompanem zabawy. Samodzielnie wymyślane przez Dorosłych i Dzieci zabawy matematyczne gruntują matematyczne umiejętności i wyobraźnię. Młodsze rodzeństwo może użyć MOBIEGO jako klocków, a nawet jako gryzaka, gdyż jest pokryty certfikownym woskiem."

Mały teatr ilustracji: “Mały Teatrzyk to nietypowa książka obrazkowa do zabawy i rodzinnego czytania inspirowana japońskim teatrem Kamishibai. Nietypowa jest jej forma – zestaw luźnych ilustrowanych kart umieszczonych w tekturowym pudełku. „Księżyc” to opowieść obrazkowa o przyjaźni i marzeniach, osadzona w świecie pełnym magicznych stworzeń i cudacznej roślinności.​​ Autorką ilustracji jest Dobrusia Rafalska(niegdyś Rurańska) – młoda, zdolna ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wewnątrz tekturowego pudełka znajdziecie bogato zilustrowaną historię, która nie potrzebuje słów. Narratorem może stać się każdy, kto trzyma ją w rękach.”

Pooka toys: "POOKA to mój autorski projekt, słowo oznacza opiekuńczego zwierzęcego duszka, który sprawuje opiekę nad swoim właścicielem. Sowa Kornelia to kobietka majestatyczna. Uwielbia długie, samotne posiadówki na oblodzonych gałęziach. Rozmyśla wtedy na przeróżne tematy dotyczące świata współczesnego i tego minionego. Nikt jej nie przeszkadza, bo potrafi tak wtopić się w biel, że jedynie uważne oko dostrzeże wielkie żółte oczyska obserwujące otoczenie. Jeśli ją jednak spotkasz, pamiętaj: Kornelia nie lubi gadułów! Szuka przyjaciela, z którym milczenie okaże się złotem. Sowa utkana jest ręcznie techniką punchneedle, która jest starą metodą tkania dywanów. Buźka haftowana ręcznie metodą haftu tradycyjnego.Zszywana całkowicie ręcznie.

Maja Montessori: "Mapa świata z kartami zwierząt. Wkładka-ukladanka mapa świata zawiera 7 wyjmowanych kontynentów. Każdy kontynent posiada miejsce na wkładanie kart ze zwierzętami, w których one występują. W zestawie znajduje się również 51 kart:42 karty ze zwierzętami i 7 kart kontynentów. Każda karta zawiera zdjęcie zwierzęcia, najważniejsze informacje i ciekawostki oraz zgadywankę, można więc bawić się nimi na dwa sposoby - samodzielnie lub z pomocą opiekuna - opiekun czyta zagadkę, dziecko odgaduje o jakie zwierzę chodzi.

Little Dragon: "Certyfikowana kostka manipulacyjna SMART to prawdziwa deska ratunku w niejednej kryzysowej sytuacji. Czeka Was długa podróż samochodem? Twoje dziecko nie przepada za spacerem w wózku? Przejażdżka autobusem to prawdziwa walka o przetrwanie? W Little Dragon znamy to doskonale i mamy na to rozwiązanie. Mobilna tablica manipulacyjna- bo tak możemy nazwać nasze kostki, to doskonała zabawka na tego typu sytuacje. Jest mała, dzięki czemu zmieścimy ją do torby, plecaka czy wózka.Na drewnianych ścianach umieszczone zostały takie elementy, koło których małe rączki nie przejdą obojętnie! Zasuwki, przełącznik, koraliki, sznurówka i wreszcie Spinner to zestaw, który zapewni zabawę na długie chwile. Kostka manipulacyjna zapewnia nie tylko doskonałą zabawę, ale jest także świetnym ćwiczeniem ręki, wspiera procesy poznawcze i rozbudza kreatywność."

Kto otrzyma tytuł Pomelona 2022? To zależy od Was!

Stosujemy na naszej stronie pliki cookie, więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności

Zaloguj się

Menu

Twój koszyk

Nie ma produktów w Twoim koszyku